Topcia - 2012-05-25 01:03:35

Jak w temacie.


Zielony kolor oczu ma tylko 2 % ludzi (czuję się wyróżniona :) ),  lecz najrzadszym kolorem tęczówki jest czerwony.
(Kolejno, od najrzadszego: czerwony, czarny, fioletowy, bursztynowy, zielony)
Źródło: http://mandyf.wordpress.com/2011/10/13/ … -pictures/

Oko odbiera obraz "do góry nogami" -  dopiero w mózgu jest on odwracany.

Wzrok człowieka jest bardziej czuły niż myślimy. Przy optymalnych warunkach pogodowych, człowiek o dobrym wzrostu jest w stanie dostrzec światło świecy z odległości 22 kilometrów !

Średnia długość naszych snów wynosi zaledwie 23 sekundy. Większość z nich błyskawicznie zapominamy.
A wydają się takie długie.

Sny epickie – takim określeniem zwykło się nazywać bardzo realne marzenia senne, które jesteśmy w stanie zapamiętać na całe lata. Co więcej, bywa że ten rodzaj snu ma złożoną „fabułę”. Niekiedy jesteśmy nawet w stanie śnić we własnym śnie...

Syndrom Śpiącej Królewny - To bardzo rzadkie schorzenie (odnotowano je jedynie u 500 osób na całym świecie), które charakteryzuje się tym, że osoba idąca spać może pozostać w objęciach Morfeusza przez kilka nawet tygodni. To przedziwne zjawisko jest w dalszym ciągu zagadką dla lekarzy. Dużo wskazuje na to, że takie schorzenie jest związane ze złym funkcjonowaniem pewnej części mózgu.

Regiusowa - 2013-05-21 00:12:00

Może i dużo osób o tym wie, ale to zawsze jakieś ciekawostki, które odnajdę w pamięci:

1. Węże posiadają zredukowany zmysł słuchu co oznacza, że są głuche, odbierają dźwięki wyczuwając drgania gdyż ich brzuchy są w stałym kontakcie z ziemią. Mają zaś doskonale rozwinięty narząd jacobsona, dzięki któremu doskonalą swoją sztukę łowiecką; wysuwając i wsuwając język dostarczają informacji zapachowych do dwóch ujść narządu jacobsona.

2. MIMIKRA - niezwykłe przystosowanie obronne stosowane w naturze przez zwierzęta (szczególnie owady). Doskonale przedstawiają ją dwa gatunki węży; lancetogłów mleczny oraz bardzo podobny do niego wąż koralowy. Wąż mleczny upodabnia się do węża koralowego, by przypominać swojego jadowitego, przez to znacznie groźniejszego kuzyna. Właśnie na tym polega mimikra; upodabnianie się groźnych zwierząt do tych bezbronnych i odwrotnie.

www.zootycoon.pun.pl