Fanowska Strona o Zoo Tycoon 1 2

Twoje centrum informacji o Zoo Tycoon 1 2!

Ogłoszenie

Serdecznie zapraszamy na nasze drugie forum poświęcone tematyce Wildlife Park!
http://www.wildlifepark.pun.pl/

Pobieralnia dostępna dopiero po rejestracji!

#1 2011-10-17 20:48:06

 Leach

Miłośnik Zwierząt

35745170
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2011-09-10
Posty: 66
Punktów :   
WWW

Dzicz! :)

Czy robicie czasem taka dziką mapę?

Bo ja ostatnio właśnie zrobiłam pustynię, miała to być mapa do zdjęć.
Zaczęło się od geparda i gazeli, która miała go go zachęcić do biegu.

Teraz na wielkiej pustynnej mapie jest z 30 gazeli (porobiłam im zdjęcia jak skaczą ), para gepardów i 4 lwy, 15 hipopotamów, 10 oryksów.

Wszystko się rozlazło po mapie, zostały małe stadka.

I o dziwo wszystko funkcjonuje, jedyna moja czynność to dokupywanie roślin (trawa słoniowa i pustynna bo niestety w zt2 rośliny same nie rosną) oraz sprzątanie kup ze względów estetycznych.

Lwy i gepardy polują jeśli są głodne (jeśli nie to często tylko "śledzą"). I jestem z tego strasznie zadowolona szczególnie że wielkie koty mają już potomstwo a oryksy są już w ciąży.

Wszystko żyje i jest na ogół zadowolone (wiadomo czasem głodne lub spragnione jak to w naturze ale potrzeby wyższe ma spełnione) bez karmników, schronień, zabawek.

Najfajniejsze było to że przez pewien czas gepardy trzymały się razem. Skończyło się to ciążą po czym samiec w pewnej chwili po prostu odwrócił się i popędził przed siebie *wiecie, takim gepardzim biegiem) zostawiając samicę.
Za to lwy trzymają się raczej razem.

Uwielbiam te sztuczną inteligencje w zt2.

Offline

 

#2 2011-10-17 20:57:48

 Mahikun

Opiekun Zwierząt

Skąd: Z Prastarej Puszczy
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 304
Punktów :   
WWW

Re: Dzicz! :)

Ooo, ile tego już było... Też często tak robię, uwielbiam patrzeć na całkiem "dzikie" zwierzęta no i w ogóle pasionuje mnie ekosystem, więc w końcu musiałam na coś takiego wpaść.
Najczęściej robiłam na sawannie, w tundrze, w górach i na pustyni.


"Świecie nasz - Daj nam cień wysokich traw!
Świecie nasz - Daj zagubić się wśród drzew poszumu!
Świecie nasz - Daj nam ciszy czarny staw!
Świecie nasz - Daj nam siłę krzyku, śpiewu, tłumu!"

Offline

 

#3 2011-10-17 22:30:18

 Topcia

Obrońca Zwierząt

Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 147
Punktów :   

Re: Dzicz! :)

Ja prawie zawsze robię dzicz . Pamiętam jak fajnie się grało na małej mapce "Zoo miejskie" z wilkiem, gepardem i stadem karibu. O dziwo wilk i gepard trzymały się razem i nie atakowały karibu. No i w końcu mi się znudziło i zatopiłam cały teren zostawiając jeno kilka maleńkich wysepek, i jedną, większą na położenie mięska i trawy. Karibu obsiadły wysepki, przyczepiając się jak małże, co więcej, niektóre samice rodziły, i biedne maluchy wpadały do wody . Kiedy pojawiły się pierwsze chore osobniki, powiększyłam wyspę do wielkości pędzla biomu na 100. Potem miałam format, i zapis się usunął. Może i to okrutne, ale ja chciałam zobaczyć jak sobie poradzą podczas powodzi


Kizia 04.05.2006 - 29.11.2012
Biegaj szczęśliwa za Tęczowym Mostem...

Offline

 

#4 2011-10-18 16:28:16

Woolfik

Miłośnik Zwierząt

Zarejestrowany: 2011-10-04
Posty: 53
Punktów :   

Re: Dzicz! :)

nio.. często robiłam dzicz, ale nigdy nie kończyłam, bo denerwowało mnie to, że zwierzęta sie tak rozłażą, i u mnie właśnie trzeba było ustawiać te wszystkie zabawki i wgl, co wyglądało bardzo nienaturalnie lepszą dzicz można zrobić w WLP2, bo np. zwierzętom roślinożernym nie trzeba było ustawiać pojemników z jedzeniem, wystarczyły rośliny Aaa i ja też często robiłam powodzie- hehe. A potem jak wszystkie zwierzęta zaczęły tonąć to przestawiałam je na dużą, ogrodzoną górę- żeby nie wyskoczyły to był taki wyścig, ile zwierząt uda mi się uratować- hehe

Ostatnio edytowany przez Woolfik (2011-10-18 16:31:29)


"W życiu liczą się tylko dwie zasady- co człowiek może, a czego nie może"
                                                     Jack Sparrow (Johnny Depp)- Piraci z Karaibów

Offline

 

#5 2011-10-18 18:31:02

 Leach

Miłośnik Zwierząt

35745170
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2011-09-10
Posty: 66
Punktów :   
WWW

Re: Dzicz! :)

Nie trzeba nic robić tylko kupić dużo roślin (tych małych, na ziemi rosnących), najlepiej odpowiednich do biomu i uwierz że po jakimś czasie się wszystko ustabilizuje.
Co będzie słabsze umrze z głodu ale nie ma się co przejmować gdy czasem jakieś zwierzaki są głodne bo taka jest natura.

Offline

 

#6 2011-10-18 21:41:50

 Mahikun

Opiekun Zwierząt

Skąd: Z Prastarej Puszczy
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 304
Punktów :   
WWW

Re: Dzicz! :)

Leach, jak Ty to robisz, że gepardy Ci przeżywają? No bo mi ciągle zaczepiają gazele albo oryksy i "giną w walce".


"Świecie nasz - Daj nam cień wysokich traw!
Świecie nasz - Daj zagubić się wśród drzew poszumu!
Świecie nasz - Daj nam ciszy czarny staw!
Świecie nasz - Daj nam siłę krzyku, śpiewu, tłumu!"

Offline

 

#7 2011-10-19 15:13:04

 Leach

Miłośnik Zwierząt

35745170
Skąd: Bytom
Zarejestrowany: 2011-09-10
Posty: 66
Punktów :   
WWW

Re: Dzicz! :)

Nie wiem, po prostu polują na gazele.
Hmm.. a może daj jakieś mniejsze zwierzaki?

Albo jest też szansa że jedzą to co lwy upolują.

Offline

 

#8 2011-10-20 16:31:47

Angel

Administrator

Zarejestrowany: 2011-07-15
Posty: 60
Punktów :   

Re: Dzicz! :)

Ja robię często mapę "Jurajski Park".

Na jednej miałam coś ponad 200 dinozaurów, ale to było za dużo i wiele się pozabijało albo zdechło z innych powodów. Za to ja ganiałam za nimi i usypiałam gdy szalały

Takie normalne safari też miałam, na lapku wprawdzie, ale było coś ponad 100 zwierząt, to normalnie pokaz slajdów... Nie szło w to grać. Na moim PC pewnie by tak nie było.

Offline

 

#9 2011-10-20 18:13:57

 baronyx99

Opiekun Zwierząt

39291221
Skąd: Masjaf
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 306
Punktów :   

Re: Dzicz! :)

ja zrobiłem raz dzicz
dałem tam słonie,hipopotamy,żyrafy,zebry,tygrysy,niedzwiedzie okularowe,dinozaury i brachiozaury (z jurrasic park packu)
zrobiłem powodz na całą mapke i max glebokosci
po srodku zrobiłem wyspę a raczej góre na ktorej szczycie było mieso,dąb i ryby


2 to po zbudowaniu wielkiego zoo z 5 gwiazdkami zatopilem  je cale i otworzylem klatki
ludzi zamknalem w ogrodzeniu  w ktorym byl labirynt do pomieszczenia z miesem i rybami,i jagodami(dla ludzi ale xD)
nic nie zjedli i sie teleportowali do domu
fajna ta animacja ze tyranozaury i karnotaury jedza ludzi w calosci

Offline

 

#10 2011-12-20 19:23:56

 Mahikun

Opiekun Zwierząt

Skąd: Z Prastarej Puszczy
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 304
Punktów :   
WWW

Re: Dzicz! :)

Ja raczej staram się trzymać zwierząt z jednego terenu i epoki, ale raz na Arktykę dałam (oprócz tamtejszych zwierząt) pingwiny; brakowało roślinojadów.

Labirynt dla ludzi? Niezły pomysł...


"Świecie nasz - Daj nam cień wysokich traw!
Świecie nasz - Daj zagubić się wśród drzew poszumu!
Świecie nasz - Daj nam ciszy czarny staw!
Świecie nasz - Daj nam siłę krzyku, śpiewu, tłumu!"

Offline

 

#11 2011-12-20 21:49:12

 Topcia

Obrońca Zwierząt

Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 147
Punktów :   

Re: Dzicz! :)

Zwykle skupiam się na jednym gatunku zwierząt (takie pupile ), reszta to zapełniacze luk w ekosystemie.

Goryle które hodowałam na stepie (z przyzwyczajenia i przejrzystości tej mapy) miały kawałek w ojczyzny w postaci otoczonej murkiem trawy z lasu deszczowego. Załatwiały się tylko tam i nigdzie indziej, po za tym tam nie przebywały O_o


Kizia 04.05.2006 - 29.11.2012
Biegaj szczęśliwa za Tęczowym Mostem...

Offline

 

#12 2011-12-21 15:05:04

 Mahikun

Opiekun Zwierząt

Skąd: Z Prastarej Puszczy
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 304
Punktów :   
WWW

Re: Dzicz! :)

Zwykle skupiam uwagę na drapieżnikach, reszta ta "jedzenie". Chociaż nie przeczę jelonki mi się podobają.
Robił ktoś ocean?


"Świecie nasz - Daj nam cień wysokich traw!
Świecie nasz - Daj zagubić się wśród drzew poszumu!
Świecie nasz - Daj nam ciszy czarny staw!
Świecie nasz - Daj nam siłę krzyku, śpiewu, tłumu!"

Offline

 

#13 2011-12-25 09:24:49

 baronyx99

Opiekun Zwierząt

39291221
Skąd: Masjaf
Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 306
Punktów :   

Re: Dzicz! :)

ja zrobiłem raz ocean na całe zoo ,maxymalnie głęboki,dałem zwierzęta,które uumieją pływać,iiii
.....na środku wyspę postawiłem,baardzo wysoką,i wszystkie zwierzęta się tam zbiegły o-O , w sumie mogły same siebie zabić,ale pooo co za dużo roboty. ;p sztuczna intelgencja w zt2

A wczoraj zrobiłem właśnie safari na sawannie,a ,żeby było naturalnie postawiłem około 100 antylop gnu ,i tyle samo zebr.były na jednej mapce:
Równina Serengeti
Kongo
Sahara
Etiopia
Tereny podmokłe.

ale od tych antylop i zebr,to takie LAGGI były,że save'a musiałem wykasować >.<

Offline

 

#14 2013-02-25 14:45:10

Kinma

Zbanowany

Zarejestrowany: 2013-02-24
Posty: 42
Punktów :   -2 

Re: Dzicz! :)

Ja zawszę robiłam w ZT2 kiedy mialam dzicz.Zamykałam zoo lub robiła małą klatkę wokówł budynku(ten gdzie jest otwarcie zoo) no i se tam zwierzaki chodziły.Najczeszciej bo miałam tedy demówke robiłam Tygrysy z gazelami i te wielbłądy.Tygrysy zuczają się na wszysztko co popadnie -_-"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
prowadzenie kampanii google ads fotografia produktowa bielsko