Fanowska Strona o Zoo Tycoon 1 2

Twoje centrum informacji o Zoo Tycoon 1 2!

Ogłoszenie

Serdecznie zapraszamy na nasze drugie forum poświęcone tematyce Wildlife Park!
http://www.wildlifepark.pun.pl/

Pobieralnia dostępna dopiero po rejestracji!

#1 2012-11-01 20:30:09

 Topcia

Obrońca Zwierząt

Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 147
Punktów :   

Amnesia: Mroczny Obłęd

Gra dla osób o mocnych nerwach

Amnesia: The Dark Descent (Mroczny Obłęd) to survival horror stworzony przez studio Frictional Games, które miłośnicy gatunku pamiętają zapewne z serii Penumbra. Kolejna produkcja szwedzkiego dewelopera w dalszym ciągu nawiązuje do klimatów rodem z opowiadań i powieści pisarza H.P. Lovecrafta.

http://www.adventure-zone.info/fusion/images/articles/Amnesia_Mroczny_Obled_poradnik_10.jpg

W grze wcielamy się w niejakiego Daniela, który błądzi po mrocznych korytarzach osiemnastowiecznego zamczyska. Bohater stracił pamięć z własnej inicjatywy i nie wie dokładnie co się stało, chociaż nie ma wątpliwości, że jego życie jest zagrożone. Przemierzając kolejne części twierdzy odkrywamy przerażające wydarzenia z przeszłości Daniela i próbujemy zrozumieć dlaczego bohater sam wywołał swoją czasową amnezję.

http://bi.gazeta.pl/im/2/9040/z9040002X.jpg

Amnesia: The Dark Descent łączy elementy eksploracji, survival horroru i przygodówki. Twórcy gry postanowili zrezygnować z walki i zastąpić ją znacznie ciekawszymi pomysłami. Gracz musi dbać o stan psychiczny i zdrowotny Daniela, a więc uciekać lub chować się przed wszelkimi przerażającymi istotami oraz unikać mroku. Taki model rozgrywki sprawia, że szczególnie istotnymi przedmiotami są lampa olejna oraz zapałki, którymi możemy rozświetlić kolejne komnaty. Korzystając z tych form pomocy rozwiązujemy zagadki, uruchamiamy maszyny i poszukujemy kolejnych fragmentów listów oraz notatek.
Tekst ściągnęłam stąd: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=13313

Przyznam, że ja się trochę cykam w to grać Za każdym razem jak coś wyskoczy/nagle otworzy się/itp. pauzuje i biorę głębszy wdech . Dla mnie bywa czasem zbyt realistyczna.

Czy ktoś z was grał/gra w to? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.


Kizia 04.05.2006 - 29.11.2012
Biegaj szczęśliwa za Tęczowym Mostem...

Offline

 

#2 2012-11-01 20:59:10

Szysz

Obrońca Zwierząt

Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-30
Posty: 165
Punktów :   

Re: Amnesia: Mroczny Obłęd

Grałem, przeszedłem. Nieraz podskoczyłem. Oczywiście byłem zbyt męski by grać przy zgaszonych światłach i teraz ją sobie przechodzę po trochu przy zgaszonych, jest klimat ^^ Najgorsze fazy są w kanałach i w dodatku Justine ^^


If I can’t live, what can I be?
If I can speak, why can't I scream?
If I can’t die, why can I bleed?

Offline

 

#3 2012-11-01 21:19:52

 Topcia

Obrońca Zwierząt

Zarejestrowany: 2011-08-28
Posty: 147
Punktów :   

Re: Amnesia: Mroczny Obłęd

Ja gram przy zgaszonym świetle, ale za to ze znajomymi Wstyd, siedzę w pierwszym poziomie i coś nie mogę go przejść, tzn. nie mogę znaleźć wyjścia i chodzę w kółko, a poczytalność wciąż spada. Chyba muszę jeszcze poćwiczyć.


Kizia 04.05.2006 - 29.11.2012
Biegaj szczęśliwa za Tęczowym Mostem...

Offline

 

#4 2012-11-01 22:11:30

Szysz

Obrońca Zwierząt

Call me!
Zarejestrowany: 2011-08-30
Posty: 165
Punktów :   

Re: Amnesia: Mroczny Obłęd

Topcia napisał:

Ja gram przy zgaszonym świetle, ale za to ze znajomymi Wstyd, siedzę w pierwszym poziomie i coś nie mogę go przejść, tzn. nie mogę znaleźć wyjścia i chodzę w kółko, a poczytalność wciąż spada. Chyba muszę jeszcze poćwiczyć.

Gdzie nie możesz znaleźć wyjścia? Jeśli doszłaś już do tego pokoju do którego prowadzi ten różowy kisiel, to na ścianie jest dźwignia która otwiera drogę do wyjścia


If I can’t live, what can I be?
If I can speak, why can't I scream?
If I can’t die, why can I bleed?

Offline

 

#5 2013-09-20 11:48:48

White Tiger

Zwiedzający

Zarejestrowany: 2013-09-18
Posty: 26
Punktów :   

Re: Amnesia: Mroczny Obłęd

Boję się! Jak grałam w to u kumpla, w demo, to znaczy on grał, to ja się za krzesłem chowałam, nie lubię w to grać, ale zawsze mnie takie coś ciekawi... I nie wiadomo kiedy jakiś potwór Cię zeżre, albo ten z głębin. Tego się akurat nie bałam, bo był w demo wersji. Nie wiem czemu, ale ten był dla mnie niestraszny. Oczywiście, kumpel musiał chyba z dwadzieścia razy spróbować, bo za każdym razem został pożarty przez nessie (tak sobie go nazwałam). W grę ogólnie nigdy nie zagram, ale może w przyszłości kiedy będę ciut starsza, bo teraz mam stracha, nawet jak widzę te screeny. Kiedyś oglądałam Madzik89 jak to przechodziła, ale przy siódmym odcinku spanikowałam i wyłączyłam youtube'a.


Tygrys bogiem, ryk nałogiem, posty zabawą a polowanie podstawą.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przewierty sterowane kujawsko pomorskie agencja eventowa kraków